Demakijaż olejkami już od jakiegoś czasu jest stałym elementem w zabiegach pielęgnacyjnych. Do wykonania takiego oczyszczania potrzebujemy mieszanki olejków (olej rycynowy, który jest podstawą tej metody i olej bazowy odpowiednio dobrany do naszej cery), miękkiego ręcznika i ciepłej wody. Naszą mieszankę wcieramy w skórę twarzy, a następnie usuwamy ręcznikiem nasączonym ciepłą wodą.
Dla kogo?
Tak naprawdę demakijaż olejkami sprawdzi się przy większości cer. Suche nawilży, wrażliwych nie podrażni, a tłuste doskonale oczyści, ponieważ sebum najlepiej rozpuści inny olej. Jedynie cery skłonne do zapychania i powstawania bolesnych niedoskonałości powinny sobie darować tę metodę oczyszczania.
Zalety
- Doskonale rozpuszcza makijaż.
- Nie wysusza naskórka.
- Dogłębnie oczyszcza.
- Nie narusza bariery hydrolipidowej.
- Chroni skórę przed utratą wody.
- Nie powoduje podrażnień i nie pozostawia uczucia ściągnięcia.
- Cera jest nawilżona i ma ładny koloryt.
Wady
- Może nie poradzić sobie z tuszem do rzęs, więc trzeba używać płynu do demakijażu oczu.
- Przy cerach skłonnych do powstawania niedoskonałości może się nie sprawdzić.
- Znalezienie odpowiedniego oleju do cery może długo potrwać.
- Plamy po tuszu czy szmince mogą być ciężkie do usunięcia z ręcznika.
Polecane produkty
Przede wszystkim mieszankę olejów do demakijażu możemy przygotować sami. Wystarczy zmieszać olej rycynowy z innym naturalnym, jednak należy obserwować reakcję skóry. Źle dobrany olej może pogorszyć stan cery i spowodować niepotrzebne problemy. Można także przetestować gotowe już kosmetyki, takie jak:
Demakijaż olejkami, jak każdy zabieg, może polepszyć lub
pogorszyć stan naszej cery. Dlatego ważne jest, by dać sobie czas i dokładnie obserwować jak zachowuje się skóra po kontakcie z mieszanką. Dobrze dobrany olej daje efekt dogłębnie oczyszczonej i gładkiej cery. Zniweluje zaskórniki, nie zatka porów i ograniczy
nadmierne wydzielanie sebum, a twarz będzie promienna, rozjaśniona i o równym kolorycie.
Wtorek, 25 lutego 2020