W poprzednim artykule opisywaliśmy pozytywne skutki masażu oraz zapoznaliśmy Was z kilkoma technikami masażu twarzy za pomocą dłoni. Tym razem wdrożymy Was do świata masażerów do twarzy. Zapraszamy do lektury!
Na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów masażerów. Najpopularniejsze z nich to rollery oraz kamienie Gua Sha i to na nich właśnie się skupimy. Technika ich używania delikatnie się różni, ale zasada pozostaje ta sama. Masujemy od środka twarzy do zewnątrz kierując masażer lekko w górę. W ten sposób przeciwstawiamy się grawitacji.
Oba rodzaje masażerów zarówno rollery, jak i kamienie Gua Sha zazwyczaj wykonane są z jadeitu, kwarcu lub nefrytu, czyli tzw. kamieni żadowych. Kamienie te mają świetną właściwość, pozostają chłodne. Dzięki temu poranny masaż z takim narzędziem stanie się niezwykle przyjemny. Chłód kamienia zadziała na nas pobudzająco, a poranne worki i opuchlizna pod oczami ulegnie zmniejszeniu. Jeśli chcemy, ten chłodzący efekt można spotęgować poprzez włożenie masażera na chwilę przed masowaniem do lodówki.
Oba masaże są dość podobne, jednak używamy nieco innej techniki. Masaż za pomocą płytek Gua Sha przede wszystkim jest bardziej intensywny i po jego wykonaniu możemy zauważyć efekt podrażnionej skóry. Główna różnica polega na przesuwaniu kamieniem po twarzy. Mianowicie - drapiemy nim po skórze. Co ciekawe po przetłumaczeniu sama nazwa Gua oznacza tyle co pocieranie, a Sha czerwony ślad. Odnosi się to właśnie do widocznego zaczerwieniania po użyciu tej techniki masażu.
Obie te techniki i narzędzia choć wydawać by się mogło, że są czymś nowym w pielęgnacji i faktem jest, że moda ta stosunkowo niedawno dotarła do Europy to techniki masażu szlachetnymi kamieniami stosowane są na wschodzie w tradycyjnej medycynie chińskiej od tysięcy lat! Z racji, że nasza skóra nie jest przystosowana do mocnego pocierania, polecamy używać masażerów po wcześniejszym nawilżeniu skóry odpowiednio dobranym do naszej cery olejkiem, kremem czy serum.
Niezależnie którego narzędzia będziecie używać, pamiętajcie
kierować się główną zasadą.
Ruchy kierujemy od środka twarzy na zewnątrz i lekko w górę.
Tak, jak możecie to zobaczyć na poniższej grafice.
Jeśli jesteście posiadaczami skóry wrażliwej zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie dla Was delikatniejszy dla skóry roller. Roller sam w sobie jest dość intuicyjny. Większej końcówki możemy użyć do rozmasowania praktycznie całej twarzy - czoła, policzków czy szyi. Mniejsza końcówka idealnie sprawdzi się do mniejszych części twarzy np. nosa bądź trudno dostępnej okolicy pod oczami.
Jeśli chodzi zaś o kamień Gua Sha jego obsługa może nie być dla wszystkich oczywista dlatego przygotowaliśmy dla Was małą ściągę z obsługą kamienia. Pamiętajcie jednak, żeby się nie ograniczać. Nasza instrukcja jest tylko wskazówką. Jeśli czujecie, że dany ruch konkretną częścią masażera jest dla was wskazany i czujecie dzięki niemu rozluźnienie mięśni to śmiało nie trzymajcie się ściśle instrukcji i używajcie go tak, jak Wam będzie wygodnie.
Ostatnią z naszych rad jest pamiętanie o dokładnym oczyszczeniu
masażera. Możecie to zrobić myjąc go pod bieżącą wodą z mydłem oraz
dezynfekując przeznaczonym do tego preparatem. W końcu ostatnie
czego chcemy to roznoszenie bakterii po twarzy.
Jeśli jesteście zaciekawieni zakupem któregoś z masażerów
poniżej znajdziecie kilka linków do produktów dostępnych w naszym
sklepie :
A wy jak zaopatrujecie się do tematu masaży? Wykonujecie je przy
użyciu tylko swoich rąk czy używacie w tym celu specjalnych
masażerów. Jeśli tak to jakich? Koniecznie pochwalcie się w komentarzu.
Wtorek, 19 października 2021